İngilizceOrf (Ritm)SeramikDenge ve HareketDramaTürkçeFen ve DoğaSanatsal Etk.OyunGezi
Etkinliklerimiz / İngilizce Dil Etkinliği
<< geri dön
Okulumuzda 5 ve 6 YAŞ GRUPLARINDA eşzamanlı (bilingual)  İngilizce  okul öncesi eğitim programı uygulanır. Hedefimiz, öğrencilerimizin kendi konuştukları anadili dışında başka bir yabancı dilin varlığını fark ettirme ve İngilizce öğrenmeleri için gerekli ilgiyi uyandırmaktır. İngilizce, kelime, kavram, günlük hayatta sık kullanılan basit cümleler, oyunlar, şarkılar, yarışmalar ve değişik faaliyetlerle desteklenerek , yaparak, yaşayarak kavratılmaktadır. Programımızda yer verdiğimiz TPR (Total Physical Response-Bütüncül Fiziksel Tepki) yöntemi, hikaye, drama ve değişik materyallerin seslerinden oluşan ritm çalışmaları ile zenginleştirilerek çocukların yabancı dili öğrenmesini pekiştirici bir süreç yaşamaları, doğal öğrenme ortamlarında İngilizceyi, yaşayarak keşfetmelerini sağlamaktadır.

Uygulanacak eş zamanlı dil eğitimi programımız yarım gün İngilizce, yarım gün Türkçe olarak planlanmıştır. Hazırlanan Türkçe ve İngilizce eğitim programlarının birbirini destekler nitelikte, öğrencilerin kendi ana dillerinde tanışıklık kurdukları kavram ve sözcükleri, yabancı bir dilde daha iyi anlayabilecek özellikte olması hedeflenmiştir. Okul Öncesi Eğitim programımızla paralel olarak işleyeceğimiz konularımızda, bilişim teknolojilerinden ( Akıllı tahta, Tepegöz ve Bilgisayar destekli eğitim) de yararlanıp, öğrencilerimizin pozitif deneyimlerle yabancı dil altyapısı oluşturmaları sağlanacaktır.

4 YAŞ ve OYUN GRUBU için hazırlanmış İngilizce programı ise, oyun yolu ile eğlenerek İngilizcenin temel bilgilerini edinmelerini hedeflemektedir. Programımız 4 yaş grubunda ayda 40 etkinlik,  oyun grubunda ise ayda 20 etkinlik saati olarak düzenlenmiştir.

Neden Okul Öncesi Dönemde Yarım Gün Türkçe, Yarım Gün İngilizce?

Dil uzmanları, erken çocukluk döneminde, anadili ile kendini rahatlıkla ifade etmeye başlayan küçük çocukların yabancı bir dili rahatlıkla öğrenebileceklerini belirtiyorlar. Bu dönemde öğrenilen yabancı dil, çocuğun çevresindeki olayları algılamada daha üst düzey başarı sağladığını göstermektedir.
Yabancı dil öğretiminin 4 yaşından (48. aydan)itibaren çocukların dil gelişimini olumsuz etkilemediği ve yeterli uyarana sahip olduklarında bir yabancı dili öğrenebileceği uzmanlar tarafından belirtilmektedir.  Bu bilgiden yola çıkarak hazırladığımız eğitim programlarımız çocukların kendi gelişimsel özelliklerini destekleyerek, eğlenceli bir yabancı dil öğrenimini hedeflemektedir.

Bilimsel Araştırmalar, kavram geliştirme ve üst düzey becerileri kavrama konusunda ikinci bir dil bilmenin artı bir değer taşıdığını göstermektedir.

İkinci bir dili kullanmaya başlayan çocuklar, geleceğe güven duyguları gelişmiş olarak hazırlanıyorlar.

Matematiksel ve sosyal gelişim alanlarında da ikinci dil, çocukların daha başarılı olmalarını sağlıyor.

Ancak 48. aydan önce başlayan yoğun yabancı dil ağırlıklı programlar, çocuğun anadil altyapsını henüz tamamlamamış olması nedeniyle dil gelişimi, muhakeme yeteneği, düşünme becerilerini olumsuz yönde etkilediği dil uzmanlarınca vurgulanmaktadır.

© 2010 Tüm hakları sakılıdır. Çekmeköy Küçük Şeyler Anaokulu
Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisinin Bir Markasıdır.
Anasayfa
|
Etkinlikler
|
E-bültenler
|
Foto Galeri
|
Duyurular
|
İletişim
Tasarım ve Kodlama: Maya Interactive