Eğitim Anlayışımız24-36 Ay Oyun Grubu36-48 Ay Küçük Grup48-60 Ay Orta Grup60-72 Ay Büyük Grup
Eğitim Gruplarımız / 54-65 Ay Büyük Grup
<< geri dön

BÜYÜK GRUP
İlkokula Hazırlık dönemi olarak nitelendirdiğimiz bu  grubtaki öğrencilerimize, gelecekteki akademik yaşamlarına sağlam bir temel oluşturacak bir eğitim ortamı sunuyoruz. Çocuklarımıza bu geçiş dönemlerini en keyifli ve tam donanımlı bir program sunmak amacıyla bireysel farklılıklarını göz önünde bulundurduğumuz eğitim programlarımızı uygulamaktayız. Bu yaş grubu öğrencilerimize yıl boyunca Gems Eğitimi, Proje Tabanlı Öğrenme, Yaşayan Değerler Eğitimi, Scamper (yaratıcılık) Eğitimi ve Okuma Yazmaya Hazırlık konularına göre hazırlanmış etkinliklerle dolu bir eğitim programı uygulanmaktadır.

Ses eğitimi, matematiksel ve geometrik kavramların kazandırılması, okuma ve yazmaya ilişkin ilgi ve merakın artırılması, çizgi gelişiminin sağlanması ve desteklenmesi programın temel amaçları arasında yer almaktadır.

Okullarımızda bu yaş grubunda yer alan öğrencilerimize okuma - yazma öğretimi değil ilköğretime hazırlık programı uygulanmaktadır. Çünkü okuma ve yazma becerisi, aynen dil gelişimi gibi doğal bir gelişim süreci izler. Bu gelişim sürecini dikkate almayan ve küçük yaşlarda okuma - yazma öğretimini amaçlayan programlar, çocuklara okuma - yazma becersini kazandırdığı halde sadece "resim okuma" dediğimiz anlamlı olmayan bir okumayı ortaya çıkarmaktadır. Oysa önemli olan "anlamlı okuma", okuma zevki ve sabrı kazandırabilmektir. Erken çocukluk döneminde okuma - yazma eğitimi çocuğun gelişimini ve çocuğu dikkate almayan bir yaklaşımdır. Zaten okuma becerisi çağımız çocukları için çözülmesi çok kolay olan bir şifredir. Önemli olan okumaya ilgini artırılması, sürekliliğinin ve kalıcılığının sağlanmasıdır.

Büyük grup eğitim programı yarım gün İngilizce ve yarım gün Türkçe olarak planlanmıştır

© 2010 Tüm hakları sakılıdır. Çekmeköy Küçük Şeyler Anaokulu
Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisinin Bir Markasıdır.
Anasayfa
|
Etkinlikler
|
E-bültenler
|
Foto Galeri
|
Duyurular
|
İletişim
Tasarım ve Kodlama: Maya Interactive